Doprava na Nový Zéland

Vytisknout

travelPokud se rozhodnete podnknout cestu na Nový Zéland počítejte s tím, že tato cesta bude dlouhá a finančně náročná. Nový Zéland se nachází na Jižní polokouli a cesta letadlem trvá cca 22 hodin během kterých urazíte více než 19 400 km. V současné době neexistuje žádná letecká společnost, která by létala  na Nový Zéland na jeden zátah, proto vždy čekejte minimálně 1 přestup nebo přerušení letu. Ceny jednosměrných letenek se pohybují od 20 000 Kč výš.  

Z České republiky lze na Nový Zéland letět pouze z pražského letiště - Ruzyně. Pro některé obyvatele České republiky může také přijít v potaz odlet z Vídně.  Další alternativou je odlet z Frankfurtu nebo Londýna.

Většina mezinárodních leteckých společností létajících na Nový Zéland přistávat buď na letišti v Auckland, nebo v městě Christchurch. Mezi další letiště nacházející se na Novém Zélandu patří Queenstown Airport, Wellington International Airport a Dunedin International Airport.

Pro pohodlnější rezervaci letenky a nalezení nejnižší ceny vám doporučujeme provést rezervaci letenky skrze následující vyhledávač nejlevnějších letů:

 

Za zmínku také stojí, že na Novém Zélandu a okolních ostrovech Pacifiku je daň při odletu ze země. Pohybuje se mezi NZ $ 25-40 a je splatná na letišti před odletem. Nezapomeňte si tak ušetřit nějaké peníze!

Doklady

K cestě na Nový Zéland je potřeba cestovní pas ČR, který má platnost o 3 měsíce delší než je předpokládaná doba pobytu na Novém Zélandu. Pokud plánujete řídit auto na Novém Zélandu - budete potřebovat mezinárodní řidičský průkaz. O tento doplňkový doklad k národním řidičskému oprávěnní lze požádat na obecním úřadě obce s rozšířenou působností.


Seznam leteckých společností letajících na Nový Zéland

Korean Air - nabízí velmi levné letenky z Prahy do Aucklandu s přestupem v Seoulu (4-5 hodin čekání). Zpáteční letenky mají roční platnost (možnost bezplatného telefonického přebookování předem).

Eva Air - levné letenky, odlety z Londýna, Vídně, Paříže, Amsterdamu na Nový Zéland (Auckland) s přestupem v Taipei nebo v Bangkoku.

Cathay Pacific - lety z Prahy, Londýna a Vídně. Při letu z Prahy přestupujete v Londýně a pak v Hong Kongu. Často nabízí mimo sezónu zajímavou cenu.

Emirates - lety z Prahy, přestup v Dubaji nebo případně i v Melbourne, Brisbane, Sydney.

China Southern Airlines  - lety z Vídně do Amsterdamu (Schriphol), následně přestup a let do v Guangzhou / Canton / Baiyun, zde je technická přestávka a let pokračuje do Aucklandu.

Qantas - Praha - Londýn - Melbourne (nebo Sydney) - Auckland

British Airways - Vídeň - Londýn - Sydney nebo Melbourne - Auckland

Air New Zeland - Vídeň - Londýn - Auckland (technické mezipřistání Los Angeles)

Singapore Airlines - Vídeň - Frankfurt (případně Curych) - Singapur - Singapur - Auckland

Royal Brunei Airlines - Londýn - Brunei - Auckland

Air Asia - tato  nízkonákladová letecká společnost nově nabízí lety z Paříže na Nový Zéland (Christchurch) za 600-700 EURO, dále také nabízí velmi výhodné letenky do Kuala Lumpur odkud je možné se jinou společností dopravit na Nový Zéland.

Austrian Airlines - levné a komfortní lety na Nový Zéland, výhodné ceny letenek pro mládežníky. Lety jsou směrovány přes Kuala Lumpur a dále přes Melbourne nebo Sydney v Austrálii.

Malaysia Airlines - lety z Vídně nebo Paříže, které se vyplatí pouze ve speciálních akcích.

Thai Airways - dražší alternativa směrovaná přes Bangkok.

KLM Royal Dutch Airlines - Praha - Amsterdam - Hong Kong (nebo Kuala Lumpur) - Auckland


Co si můžete na Nový Zéland přivést?

Nový Zéland má velmi přísné pravidla na věci, které si můžete přivést sebou. Ve vaší vstupní kartě (arrival card) budete muset odpověď správně na otázky ohledně celní kontroly. Na Novém Zélandu je velké množství pokut za přivezení potravin do země, před vstupem na Nový Zéland se musíte zbavit jídla, které vám např. dají v letadle (sýr, sušenky apod.) také čerstvé ovoce, sušené maso, salámy, mléčné výrobky, čaj, káva, pečivo.
Buď budete muset všechno snít, nebo vše můžete vyhodit do koše na letišti.
V případě převozu balených potravin, dejte je do vašeho příručního zavazadla a ukažte vše celníkům - pokud tak neučiníte, můžete dostat vysokou pokutu a může vám být zakázán vstup do země.

Na Nový Zéland je zakázáno přivést následující věci: nelegální drogy, steroidy, střelné a další zbraně, jídlo všeho druhu, rostliny a části rostlin - živé, mrtvé (semena, cibule), zvířata - živá i mrtvá (mušle, korály), vybavení používané s koňmi a jinými zvířaty a biologické vzorky a tkáně (lidské či zvířecí).
Pokud máte nějakou nejasnost - předem kontaktujte novozélandské celní úřady. Před vstupem do země si také vyčistěte podrážky bot, kde se může šířit špína, prach atd. Dále také očistěte tábornické vybavení, kde se můžou šířit semena a škůdci či se může přinést nějaký virus.

Nový Zéland je ostrovní stát, a hodně z jeho ekonomiky je založeno na zemědělství a potravinářství. Pokud přijíždíte ze země, nebo jste cestovali po zemi, kde se vyskytovalo onemocnění (například slintavka a kulhavka), budete muset uvést, zda a kde jste cestovali, a da jste si vyčistily boty a oblečení. Prosím, buďte absolutně upřímní. Uchovejte si vaše oblečení v igelitovém sáčku nahoře vašeho zavazadla, aby vše mohlo být snadno identifikováno a dezinfikováno.

Nový Zéland má velmi levné duty free shopy, kde lze levně nakoupit alkohol a tabákové výrobky. Tyto obchody se nachází např. v Auckladnu a vše si můžete  nakoupit před pasovou kontrolou. V obchodech vám sdělí, jaké množství si můžete zakoupit aniž by jste museli platit clo.

Je povolen dovoz maximálně 200 cigaret anebo 1 litru alkoholu.

Sankce za porušení karantény / vlastní zákony jsou vysoké a lidé byli dokonce i stíháni za takový přehřešek. Pokud si nejste jistí, co si můžete přivést, obraťte se na Novém Zélandu na komisaře (High Commission) nebo velvyslanectví ve vaší zemi před odjezdem.

Další informace se dočtete na oficiálních webech:

www.maf.govt.nz - ministerstvo zemědělství a lesnictví
www.customs.govt.nz - Novozéladská celnice


Doprava po Novém Zélandu

letadloLetecká doprava
NZ nabízí širokou síť místní letecké dopravy. Hlavní leteckou společností je Air New Zealandwww.airnz.co.nz. Mezi další soukromé letecké společnosti patří Freedom airwww.freedomair.co.nz , Virgin Bluewww.virginblue.com.au, Qantas - www.qantas.co.nzGreat Barrier Airlines - www.greatbarrierairlines.co.nz,  Adventure charter, Air Coromandel, Mountain Air, Origin Pacific, Tasman Bay aviation, Stewart Island flights a Skylink. Mezinárodní letiště je Aucklad. Další letiště se nacházejí v Wellingtonu a Christchurch.

busAutobusová doprava
Na NZ je velmi dobře fungující systém autobusové dopravy. Autobusová doprava patří mezi nejoblíbenější a nejvyužívanější způsoby dopravy. Hlavní společnosti jsou InterCity - www.intercitycoach.co.nz, Newmans - www.newmanscoach.co.nz, Atomic Shuttles - www.atomictravel.co.nz, Guthreys Expresswww.guthreys.co.nz, Naked Bus - www.nakedbus.com, Southern Link/K Buswww.southernlinkcoaches.co.nz. Jízdenku si můžete koupit přímo u řidiče. Ceny jízdenek se mění v závislosti na období.  Jako příklad lze uvést jednosměrné jízdenky Auckland - Rotorua: $46 NZD, Auckland - Wellington: $110 NZD a Christchurch - Queenstown: $66 NZD.

vlakŽelezniční doprava
Pokrytí železniční dopravou je malé a také patří mezi dražší způsob cestování. Bližší informace lze nalézt například na stránkách www.tranzscenic.co.nz či www.tranzmetro.co.nz.

auto Automobilová doprava
Na silnicích na Novém Zélandu se jezdí vlevo. Auta jsou na Novém Zélandu poměrně levné. Pokud jste zde krátkodobě lze si auto pronajmout již okolo 30 NZD za den. Mezi hlavní autopůjčovny patří:

Mnoho turistů využívá cestování karavanem. Karavany lze zapůjčit např. u Maui - www.maui.co.nz, Britz - www.britz.co.nz a Kea Campers - www.kea.co.nz.

Komentáře   

 
0 #12 Doprava na Nový Zélandgsatest1254--.xyz 2017-08-25 14:50
http://www.gsatest1254--.xyz One such website has exploded beyond all expectations
inside above requirements, understanding that website is .

I suspect the clue for this thinking lay behind
the tattoo right across his forehead which simply read: "Mind the Gap".
Your other legitimate source on your NY Giants tickets may be
the many licensed New York ticket brokers, who
walk out the way to arrange your tickets for you.
Citovat
 
 
0 #11 Doprava na Nový ZélandAnemonalove 2017-07-07 19:29
Hi guys! Who wants to chat with me? I'm
live at HotBabesCams.co m, we can chat, you can watch me live for free,
my nickname is Anemonalove , here is my photo:

https://3.bp.blogspot.com/-u5pGYuGNsSo/WVixiO8RBUI/AAAAAAAAAFA/JWa2LHHFI2AkHParQa3fwwHhVijolmq8QCLcBGAs/s1600/hottest%2Bwebcam%2Bgirl%2B-%2BAnemonalove.jpg
Citovat
 
 
0 #10 Doprava na Nový Zélandsport pour maigrir 2017-06-23 02:29
You're a really practical site; couldn't make it without ya!


look at more info - Read More At this website - click this site - [url=http://3dz himo.com/home.p hp?mod=spaceu=2 520 - http://hrwcolombia.com/?option=com_k2u=85636 - https://power-puschel.nikolai-dragneel.de/index.php?mod=users&action=view&id=72384 - http://mbi.tomsk.ru/component/k2/itemlist/user/42310 - http://apps-creator.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=343602

Also visit my weblog - sport pour maigrir
Citovat
 
 
0 #9 Doprava na Nový Zélandheel lift 2017-06-01 07:50
You can certainly see your skills in the work you write.
The arena hopes for more passionate writers such as you who
aren't afraid to say how they believe. At all times go after your heart.


my blog ... heel lift
Citovat
 
 
0 #8 Doprava na Nový Zélandsalon massage lyon 2017-05-27 23:55
What's up, for all time i used to check webpage posts
here in the early hours in the morning, as i enjoy to find out more
and more.

Feel free to surf to my homepage; salon massage lyon
Citovat
 
 
0 #7 Doprava na Nový Zélandmassage lyon 2017-05-26 20:33
Les causes avouees des derniers soulevements
ont existe de tout temps; mais ces insurrections sont surtout l'oeuvre de ceux qui, avec des capacites et une instruction superieure, revent de se faire une place au soleil.


Here is my blog: massage lyon
Citovat
 
 
0 #6 Doprava na Nový ZélandLiliaLynaskl 2017-03-22 12:35
I see your website needs some fresh & unique content.
Writing manually is time consuming, but there is solution for this.
Just search for: Masquro's strategies
Citovat
 
 
0 #5 Doprava na Nový ZélandLauraDorriso 2017-03-22 12:34
I see your website needs some unique & fresh content.
Writing manually is time consuming, but there is solution for this.
Just search for - Masquro's strategies
Citovat
 
 
0 #4 Vzkaz pro adeluEmil Holub 2017-01-20 04:26
Jestli Adela ještě nevyrazila na cestu, tak se toho neboj. Stačí jen chtít a nic nené nemožné. Jen to vem z ČR na jihovýchod a po pár kilácích se dostaneš na nejjižnější místo asie, třeba ve větnamu a tam stačí lehce přehustit všechny gumy, aby připomínaly velikostí ty traktorové a pak vzhůru na plavbu. hlídej si jižnější směr a bacha na všechny ostrpvy po cestě, abys nebourala. šťastnou plavbu a pošli pohled ;-)
Citovat
 
 
0 #3 Levně na Nový ZélandMarketa 2015-09-23 12:56
Dneska je super nabídka na letenky za 14 900 Kč, kdyby někdo uvažoval :) http://obletsvet.cz/novy-zeland-za-14-900-kc/
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Nejnovější komentáře

Professional Joomla Templates - 888 Poker Review